Web Tasarım Kaç Günde Yapılabilir

Sanal dünyaya giriş yaparken kendimize bir web sitesi açmak isteriz. Bu web siteleri ile insanlara düşüncelerimizi aktarabilir, e-ticaret sitesi ile elimizdeki ürünleri satabilir, kurumsal web sitesi ile marka adınızı insanlara duyurabilirsiniz. Tüm bunlara web sitesi kurma işlemleri ile sahip olabilirsiniz.

web tasarım kaç günde yapılmaktadır

Web sitesi kurarken kendinize bir alan adı seçmelisiniz. Alan adınızın içeriğiniz ile alakalı olması önemlidir. Alan adınızı da seçtikten sonra Hosting firması seçmeniz gerekir. Kendi bütçenize en uygun Hosting firması ile sitenizin alt yapısını tamamlamak üzere olursunuz. Geriye kalan ise web site tasarımıdır. Bu web site tasarımı sizin sitenize gelen ziyaretçileri karşılayan tüm her şeyin bütünüdür. Görsellerden tutun, ara yüzlere, sayfaların geçişlerine kadar her şey bu tasarım içerisinde yer alır. Bu tasarımları yapmak kişisel deneyimler ile zor bir hal alır. Çünkü güzel bir işçilik çıkartmak istiyorsak deneyimimizin bol olması gerekir. Ancak deneyimimiz yok ise ya da bu işlerin bizi uğraştıracağını düşünüyorsak web tasarım firmalarından yardım almamız gerekir. Web tasarım firmaları sizin yerinize sitenizin alt yapısını tamamlayan ekiplerdir. Uzman ekiplerden oluşan web tasarım firmaları sizlere kendi profesyonelliklerini sunarak ellerinden gelen en kaliteli işi yapacaklardır. Belirli ücretler karşılığında web tasarım hizmeti sunan web tasarım firmaları sadece ücret değil sizlerden zaman da talep edecektir. Peki Web Tasarım Kaç Günde Yapılır?

Web tasarım süresi çalıştığınız firmanın çalışkanlığına göre değişir. Tabii ki tek etken bu değildir. Diğer etkenler sitenizin hangi alanda kurulacağı ve sizin kafanızdaki projenin zorluğu da bu süreyi etkiler. Ama ortalama bir süre söylemek gerekirse şunları söyleyebiliriz.

  • Kurumsal web site tasarım süresi ortalama olarak 1 haftadır.
  • Blog-Kişisel Web Site tasarım süresi ortalama olarak 1 haftadır.
  • E-Ticaret web site tasarım süresi ortalama olarak 2 haftadır.
  • Sizin kendi plan ve projenize sahip web siteleri, projenizin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir.

Web tasarım firmaları bu süreleri daha değişken olarak sizlere sunabilir. Uzman olmayan firmalar, sürekli oyalayan firmalar tabii ki süreyi daha da uzatabilirler. İşin kötüsü bu firmalar uzatılmış süre sonunda dahi kötü bir iş çıkarabilirler. Bu nedenle profesyonel web tasarım firmaları ile çalışmanız tavsiye edilir.

Web Tasarım Kaç Günde Yapılır, sorusunu etkileyen bir diğer cevabı ise yaptığınız ödemenin büyüklüğüdür. Yaptığınız ödeme ne kadar fazla ise işler o kadar hızlı yürüyecektir. Firmalar daha özverili çalışıp ellerinden gelen tüm emeği sarf edeceklerdir. Ancak web sitemiz gibi profesyonel firmalar tüm çalışmaları en hızlı şekilde müşterilere teslim etmek için ellerinden geleni yaparlar.  Profesyonel web tasarım firmalarından faydalanmanızın bir diğer avantajı da budur.

Web tasarım işleminin uzun süreceğini düşünüyor olsanız da sizin yapmak istediğiniz web sitesini tek başınıza yapmanız bu süreyi daha da uzatacaktır. Çünkü web tasarım firmaları uzman ekipler ile beraber çalıştığından dolayı sizin işinizi daha kısa sürede halledeceklerdir. Yukarıda verilen kurumsal web site tasarım süresi, blog kişisel web site tasarım süresi, e-ticaret web site tasarım süresi ortalama bir değer olup seçtiğiniz firma bu değerlerden daha kısa sürede de sizlere teslim edebilir.

E-ticaret sitesi tasarım süresi diğerlerinden daha uzun sürmektedir. Çünkü bu sitelerde sayfa girdisi ve tasarım şekilleri bir kurumsal web sitesine göre daha fazladır. Yani bu sitelerin kurulumu diğer sitelerden daha fazla emek istemektedir. Bu nedenle web site tasarım firmaları bu tür siteleri daha uzun sürede teslim ederler.

Kurumsal web site tasarım süresi ve kişisel blog sitesi tasarım süresi ortalama olarak birbirine yakındır. Çünkü her ikisi de hemen hemen tek tip sayfalardan oluşurlar. Bu ise onların daha seri bir üretimini sağlamaktadır. Ama yine de her ikisi de emek ve tecrübe isteyen işlerdir.

Kendi projenizin olduğu web sitenizin kurulum süresi belirsizdir. Bu hem firmanın daha önce yaptığı bu tarz sitelerin tecrübelerine hem de siteniz için düşündüğünüz projenin büyüklüğüne bağlıdır. Siteniz çok büyük ise iş koordinasyonu sağlanması daha zor olabilir. Bu nedenle belki daha fazla haftaları hatta ayları bulabilir. Ya da çok daha küçük bir iş olduğundan günler sürebilir.

Her Hafta Değişik konularda makaleler faydalı yayınlıyoruz.